Home page > Aktuality > Na Letenskou pláň v sobotu dorazilo více než dvacet tisíc návštěvníků

Na Letenskou pláň v sobotu dorazilo více než dvacet tisíc návštěvníků

Autor: Jana Deckerová

Druhým dnem pokračují oslavy stého výročí založení samostatného československého státu v Praze na Letenské pláni. Vystavenou techniku Armády České republiky a Integrovaného záchranného systému si prohlédlo více než dvacet tisíc návštěvníků.

Expozice statických i dynamických ukázek na Letenské pláni je rozdělena do tří částí. V té první si mohou návštěvníci prohlédnout více než 153 kusů současné, historické i speciální techniky Armády České republiky a složek Integrovaného záchranného systému. V druhé části jsou připraveny dynamické ukázky a třetí částí jsou pak propagační stánky, kde se prezentují jednotlivé složky spolupracující s Armádou České republiky.

Největší zájem je o francouzský historický tank z fondu VHÚ z roku 1917

„V pátek, v den zahájení, jsme tu přivítali kolem deseti tisíc návštěvníků, dnes jsme už překročili hranici dvaceti tisíc,“ řekl plukovník gšt. Roman Tkačík, ředitel KVV Praha pro Středočeský kraj a zároveň velitel statické ukázky na Letenské pláni. „Největší zájem je o unikátní kusy techniky, jako je francouzský historický tank Renault FT-17 z roku 1917, náš tank LT-35, ale na své si přijdou i ti, kteří se zajímají o současnou techniku naší armády.“

Návštěvníci si mohli také prohlédnout unikátní zápřahovou stříkačku Hasičského záchranného sboru z roku 1889. Další unikátní historickou techniku ze svého fondu zde prezentuje Vojenský historický ústav Praha (VHÚ).

Expozice statických ukázek techniky na Letenské pláni potrvá až do neděle 28. října 2018 do 18.00 hodin.

Autor FOTO: Jana Deckerová

Autor VIDEO: Jan Kouba

Fotogalerie

Nahoru