Home page > Aktuality > Video z oslav stého výročí založení samostatného československého státu v Praze

Video z oslav stého výročí založení samostatného československého státu v Praze

Autor: redakce

Ministerstvo obrany ČR, Armáda České republiky, složky Integrovaného záchranného systému, Městská policie hl. m. Prahy a Celní správa ČR si od 26. do 28. října připomněly sté výročí vzniku samostatného Československa.

Součástí oslav byla v sobotu 27. října na Hradčanském náměstí v Praze slavnostní vojenská přísaha vojáků Armády České republiky a nastupujících studentů Univerzity obrany. Spolu s nimi složili slib i noví příslušníci Policie ČR a Hasičského záchranného sboru České republiky.

V neděli 28. října se pak na Čestném dvoře Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil slavnostní pietní akt, kterého se za resort obrany zúčastnil ministr obrany Lubomír Metnar, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata a další čeští a zahraniční hosté.

Oslavy pak vyvrcholily ve stejný den slavnostní vojenskou přehlídkou na Evropské třídě za účasti prezidenta České republiky Miloše Zemana, ministra obrany Lubomíra Metnara, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Aleše Opaty a pozvaných hostů z České republiky i ze zahraničí. Do prezentace bylo zapojeno celkem 4357 osob a 236 kusů techniky, z toho 3425 vojáků Armády České republiky a 835 příslušníků složek Integrovaného záchranného systému (záchranáři, policie, hasiči), Městské policie hl. m. Prahy a Celní správy ČR. Novinkou byla účast čestných stráží Slovenska, Francie, Spojených států, Velké Británie a Itálie.

Autor VIDEO: 103. centrum CIMIC/PSYOPS

Nahoru